



:: BORIS OVER
Een zwarte oranjedag
De dag begon prachtig. Toen ik vanochtend de woonkamer inkwam duwde het zonlicht de gordijnen bijna van de ramen. Helder weer buiten, en overal galmende luidsprekers met vrolijke muziek. Met een bak fruit op de bank naar de intocht van de koningin in Apeldoorn gekeken. Vertrouwde beelden van vrolijke prinsen en spontane prinsessen.
En toen kleurde de oranjedag zwart. Er reed een auto het beeld in. Was het een beveiligingsauto die op hol was geslagen? Nee, het was erger. De auto had mensen omver gereden, overreden, doodgereden. Gewonden, huilende kinderen, hartmassage, camera's die er bovenop stonden. De mensen dropen af. Ontzet. Via internet dook er al snel meer info op. Via twitter werd gemeld dat er opzet in het spel was, kwamen de eerste foto's van de dader, zelfs zijn adres, en het mogelijk motief van de dader. Toen de persconferentie. 4 doden. 5 zwaar gewonden. De koningin verscheen op televisie. Ze was aangedaan.
Koninginnedag is een viering van onze open samenleving. Het staatshoofd beweegt zich -letterlijk- dicht bij haar volk. Nu dus iemand die deze openheid met bruut geweld kapot wil maken. Dat mag hem niet lukken.
De hele dag naar alle beelden zitten kijken, en internet nagezocht. Even wat lucht scheppen. Wat een dag.
30 april 2009 17:21 | PermalinkBinnenkort is het ook mogelijk te reageren op artikelen.

Bij de afgelopen verkiezingen werd ik met 27.860 voorkeurstemmen herkozen in de Tweede Kamer. Op deze website laat ik zien wat ik met die steun doe! Lees mijn weblog en het laatste nieuws. Vragen of suggesties? Mail me! Tot snel!
Boris van der Ham
Tweede Kamerlid D66
---------
HALF JAAR STAGE LOPEN? Aug 2009.-Jan 2010! Of van jan.2010 tot juli 2010?? KLIK BANNER VOOR INFO

-----------
BESTEL HIER MIJN BOEKJE 'VOORTREKKERS & BAANBREKERS' VOOR 5 EURO
HET ONDERWIJS WORDT ONDERZOCHT. KLIK OP ONDERSTAANDE BANNER EN LEES MEER.
