Bossen, parken en natuur

Nederland moet mooi blijven en mooier worden. In de Kamer maak ik me daar hard voor. Ik diende voorstellen in ter bescherming van bestaande natuurgebieden, maar ook om extra aan te kopen en in te richten. Door een voorstel van mijn hand kwam er 15 miljoen euro bij per jaar voor het verbeteren van het Groene Hart. Binnenkort presenteer ik een voorstel om de hoeveelheid bos in Nederland te vergroten. Vooral rond steden is daar grote behoefte aan. Wie kent niet het Amsterdamse Bos en het Kralingse Bos in Rotterdam? Die zijn ooit aangelegd. Willen we over 50 jaar nieuwe mooie plekken in en rond steden, dan moeten we NU beginnen.

Bos 01 Bos 02
Voor het blad 'Esta' werd een rondgang gemaakt lan...

Ik leef vrij groen (Esta)

Voor het blad 'Esta' werd een rondgang gemaakt langs de milieuwoordvoerders van de Tweede Kamer. Hoe groen zijn ze eigenlijk zelf? "Kamerleden hebben zeker ook een voorbeeldfunctie. Maar belangrijker is wat voor voorstellen ze doen in de Kamer." ... Lees verder »

Lees meer »
 Boris van der Ham schrijft elke twee weken een co...

Pleidooi Nobelprijs Greg Nickels! (Wie?) (Column GeenStijl)

Boris van der Ham schrijft elke twee weken een column voor GeenStijl. Deze week over het milieu en de Nobelprijsuitreiking die vandaag plaatsheeft in Oslo. Al Gore krijgt vandaag de Nobelprijs voor de Vrede. Krijgt hij die Nobelprijs nou terecht, of is "klimaatverandering" de "hottest hoax" van het decennium? En wie had de Nobelprijs eigenlijk moeten krijgen? Greg Nickels! Wie? Ja, Greg Nickels! Lees verder »

Lees meer »

Nieuwsberichten over Bossen, parken en natuur

Van der Ham nieuwe voorzitter Economische Zaken, Landbouw en Innovatie

Boris van der Ham (D66) is unaniem verkozen tot voorzitter van de nieuwe vaste Kamercommissie voor Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (ELI). SP’er Paulus Jansen wordt zijn plaatsvervanger. ELI is een samenvoeging van de commissie van EZ en LNV. Van der Ham kondigde na zijn installatie aan efficiënter te willen vergaderen.

Lees Meer »

"Dierenpolitiek en de liberale moraal"

In deze week van de regeringsverklaring zal er debat zijn over de economie, hervormingen, over onderwijs en natuurlijk het 'Zweedse paspoort'. Rutte I stelt ook zogenaamde 'Animal Cops' voor . In deze 21ste vrijzinnige lezing gaat Boris van der Ham in op de liberale oorsprong van het begrip 'dierenwelzijn'. Al in de 18de eeuw schreef Jeremy Bentham daarover. Maar wie wordt door die 'Animal Cops' als eerste op de bon geslingerd

Lees Meer »

Meer nieuwsberichten over Bossen, parken en natuur

Boris in de buurt

Speciale pagina’s

Politieke onderwerpen